LED osvětlení budov

LED osvětlení - Nákupní centra

 

LED osvětlení budov

Nákupní centra a menší obchody jsou standardizovány dle normy EN 12464 pro osvětlení vnitřních prostor a obchodních zón. Obecné požadavky lze rozdělit do tří skupin: 300 lx zóna pro maloobchodní prodej, 500 lx zóna hotovosti a 500 lx balící zóna. Pro každou zónu je předepsán index podání barev CRI minimálně 80, a faktor pro oslnění. Kromě těchto požadavků musí být respektovány případné další požadavky investorů, např. pokud chce 1.000 lx v určité oblasti prostoru.

Charakteristikou nákupních center je nedostatek oken, což znamená že dovnitř neproniká denní světlo, a celkové osvětlení závisí na instalovaných světelných zdrojích. V menších prodejních plochách to nemusí být tento případ. Tyto oblasti se vyznačují vysokým počtem pracovních hodin. Takové případy jsou ideální pro nahrazení stávající technologie za LED osvětlení. Teplota chromatičnosti by zde měla být ~ 5500K a index podání barev by měl být > 80.

Do nákupních center nedoporučujeme zářivkové trubice s čirým krytem kvůli oslnění.

Vnitřní svítidla DETAS s ENEC certifikátem, které se používají v těchto prostorech: TuboLED, KEA, COBA, LED panel Praxis, a mnoho dalších.  Každé svítidlo může být opatřeno "sadou pro nouzové situace", která umožňuje osvětlení při výpadku proudu.Aby v takovémto případě svítidla splňovala normu, jsou zde 2 možné způsoby: snížením světelného toku ze všech instalovaných světelných zdrojů, nebo může v provozu zůstat pouze několik světenlých zdrojů.

Farmaceutické společnost v Záhřebu, nainstalovala do svého obchodního oddělení 13 LED panelů Praxis 600x600mm o výkonu 45W, a tím snížila náklady na údržbu a také náklady na elektřinu.

Obchodní prostory v síti čerpacích stanic a mnoho dalších obchodních center jsou osvětleny DETAS svítidly TuboLED, LED panely Praxis, downlighty KEA, KORA, COBA a dalšími.

LED osvětlení - Vysoké haly

 

Osvětlení průmyslových objektů se řídí normou EN 12464-1 pro osvětlení vnitřních pracovních ploch. V závislosti na účelu prostoru se požadavky na osvětlení mohou lišit od 100 lx na ploše (0,85m od podlahy) do 1000 lx, nebo i více.Chcete li mít osvětlení správně navrženo, je nutné znát účel prostoru. Halu je možné rozdělit do několika různých úrovní osvětlení v závislosti na zamýšleném využití prostoru.

V těchto prostorech může být osvětlení často instalováno do velké výšky 15m-20m. Stávající konvenční světelné systémy osvětlení jsou instalovány ve velkém výkonu (až do několika desítek kW), tvoří tak velké zatížení spotřeby elektrické energie. Především v případě, že je osvětlení během roku využívano ve velkém počtu provozních hodin.

DETAS svítidla s ENEC certifikátem, které mají být použity v takových prostorech, jsou RADIANT 2 s výkonem od 105W do 320W, kde např. toto 320W svítidlo může nahradit konvenční svítidlo s výkonem 1000W. Dále doporučujeme výškové svítidlo PAD s výkonem do 185W, RADIANT4 nebo RADIANT5. Díky optikám 3S, 13S, 15S, 20S, 1A je možné dosáhnout maximální účinnosti. Například pokud je potřeba osvětlit plochu stroje 1000 lx, DETAS doporučuje optiku 13S, protože i nízký výkon může dosáhnout vysoké úrovně osvětlení.

Každá lampa může obsahovat nouzovou soustavu, která umožňuje osvětlení při výpadku proudu. Aby v takovémto případě svítidla splňovala normu, jsou zde 2 možné způsoby: snížením světelného toku ze všech instalovaných světelných zdrojů, nebo může v provozu zůstat pouze několik světenlých zdrojů.

Dlouhá životnost 90.000 hodin zajišťuje minimální náklady na údržbu. Investice se v tak velkém systému rychle vrátí zpět, protože instalovaný příkon se sníží* (až o 70%), což snižuje spotřebu jalového výkonu pro osvětlení na minimum a snižuje tak výkonové špičky.

*V závislosti na stávajícím osvětlení a konfiguraci haly

LED osvětlení - Haly a sklady

 

PAD_Dleds_industrial_LED_lights_7.jpg PAD_Dleds_industrial_LED_lights_8.jpg TRILOGY_Dleds_industrial_LED_lights_1.jpg PAD_Dleds_industrial_LED_lights_2.jpg

 

Osvětlení v průmyslových zařízeních s vysokými regály se řídí s normou EN 12464-1 pro osvětlování vnitřních pracovních ploch. Součást normy se vztahuje na průchody mezi regály a předepisuje průměrný jas 150 lx na úrovni podlahy v případě přítomnosti osob, a 20 lx na úrovni podlahy v případě, kde nejsou přítomni lidé.

Nejčastějším úkolem je osvětlit velmi dlouhé (až 100m) a úzké (cca 3m) uličky, které se nacházejí ve skladu. O osvětlení regálů se v tomto případě neuvažuje.

V těchto případech se běžně používá speciální svítidlo TRILOGY N, s výkonem od 12W do 59W. Svítidlo splňuje všechny požadavky i na aplikaci ve větší výšce (např. 10m). Díky patentované optice 13S, která je speciálně určena k tomuto účelu, je možné při nízké spotřebě elektrícké energie dosáhnout shody s normou. Některé vlastnosti svítidel používaných v těchto případech: lehké svítidlo 4,5kg (platí pro 100cm Trilogy 59W), dlouhá životnost > 100.000 hodin.

Příklad v příloze ukazuje mrazák, kde délka průchodu činí 77m a šířka 3,3m, kde je použito 18 svítidel Trilogy N o výkonu 59W, optika 13s, a kde je průměrný jas 150 lx.

Domy a byty

 

Domy a byty Domy a byty
Domy a byty

 

Osvětlení domů a bytů je určeno lidem, kteří touží investovat do funkčnosti a dekorativního designu. Přestože  je výběr tohoto osvětlení čistě vaší volbou, uřčité minimální požadavky na osvětlení v těchto prostorech by měly být splněny.

Pro osvětlení obývacího pokoje se doporučuje použití světelného zdroje s teplotou chromatičnosti ~ 3000K, zatímco do kuchyně, jídelny a koupelny se doporučuje použití studeného bílého světelného zdroje.

Vnitřní osvětlení DETAS, vhodné do těchto prostor: LED pásky, EKOS, TuboLED, a ostatní vestavná svtídila jako KEA, COBA, RISA, TAB, Andora, LED panel Praxis a další.

Použití malého výkonu např. 7W a slavného italského designu, splňuje nejvyšší nároky na dekorativní osvětlení, stejně jako na energetickou účinnost.

Pokud je potřeba, připravíme projektovou dokumentaci, a 3D vizualizaci projektu.


Výběru neodpovídá žádná položka.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vše pro osvětlení komunikací

Vše pro osvětlení budov

Vše pro kultivaci rostlin

>>VSTUPTE<<

>>VSTUPTE<<

>>VSTUPTE<<

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dleds - Profesionální LED osvětlení

GROWLED.cz

GSM: +420 / 773 563 399

E-mail: info@topkonstrukt.cz

Napište nám...

E-SHOP

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kolektivní systém Ekolamp TOP KONSTRUKT - David Mertl, je zapsán v kolektivním systému Ekolamp s.r.o. pod EČV: 06264/ENV/13. Dále je zapsán na Ministerstvu životního prostředí jako výrobce elektrozařízení pod evidenčním číslem výrobce 71575367.